Pytania i odpowiedzi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami przez nasz formularz kontaktowy dostępny w zakładce kontakt.

 • 1

  Dlaczego należy kontrolować poziom glukozy we krwi?

  Podstawowe powody, dla których należy kontrolować  poziom glukozy we krwi to przede wszystkim  wykrycie lub monitorowania – postepowania hiperglikemii (podwyższonego poziomu glukozy), hipoglikemii (obniżonego poziomu glukozy), oraz w celu ustalenia, czy poziom glukozy mieści się w zakresie normy;

 • 2

  Co to jest gurmar?

  Gurmar jest rośliną pochodzącą z południowych Indii i jest pnączem podobnym do winorośli.Hindusi nazwali ją niszczycielem cukru, jako że żucie liści powoduje utratę słodkiego smaku. Substancją aktywną gurmaru są kwasy gymnemowe.

 • 3

  Jakie właściwości wykazuje gurmar?

  Gurmar wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.

 • 4

  Co to jest morwa biała?

  Morwa biała uprawiana jest w wielu częściach świata. Liście wykorzystuje się na wiele różnych sposobów, między innymi jako pożywienie dla jedwabników, czy do parzenia herbaty. W Japonii, a także w wielu krajach europejskich stosuje się dodatki do żywności zawierające morwę. 

 • 5

  Jakie właściwości wykazuje morwa biała?

  Liście morwy białej (Morus alba) zawierają substancje ograniczające działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów do glukozy i ograniczające jej wchłanianie przez organizm.
  Dzięki temu część węglowodanów przechodząc przez jelita ,pozostaje niestrawiona i wydalana z organizmu, co w efekcie prowadzi do prawidłowego poziomu cukru we krwi również po posiłkach.

 • 6

  Jakie właściwości wykazuje chrom?

  Chrom jest ważnym elementem GTF ( czynnika tolerancji glukozy), który kontroluje działanie insuliny i wpływa na normalizację poziomu cukru we krwi. 

 • 7

  Kiedy należy stosować Insulan?

  Insulan należy stosować w celu utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Insulan jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową. Zawarte w preparacie substancje czynne w sposób wielokierunkowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy.